Search for:
  • Home/
  • Biznes/
  • Jak odpowiednio dobrać kurs językowy?
five red lined phone booths near building

Jak odpowiednio dobrać kurs językowy?

Wybór odpowiedniego kursu językowego to ważna decyzja, gdzie składa się na nią wiele różnych czynników. Przede wszystkim powinniśmy określić swój cel, który chcemy osiągnąć. Sprawdzenie certyfikatów powinno zejść na drugi plan, bo najważniejsze powinno być podejście do uczni i metody nauczania danej szkoły. Opinie innych uczniów także bywają pomocne, ale od początku…

Zanim podejmiemy decyzję

Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu kursu, warto jest zasięgnąć porady odnośnie naszego poziomu posługiwaniem się językiem obcym. Bowiem rozmowa uświadomi nam na jakim poziomie jesteśmy i ułatwi nam dobór takiej metody która nas usatysfakcjonuje. Nauka w źle dobranej grupie będzie mało efektywna, co więcej trudno nam będzie poszerzać swoją wiedzę w której poziom będzie za niski lub za wysoki. 

Dlatego większość szkół przed rozpoczęciem kursu czy dołączeniem do klasy zaoferuję nam rozmowę, i pierwszą lekcję za darmo by sprawdzić naszą wiedzę i efektywność nauki metody którą posługuje się szkoła. Możecie  sprawdzić to wpisując frazę w wyszukiwarkę np. angielski dla dorosłych Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ zmieniając tylko nazwę miasta która was interesuję.

Inne ważne aspekty przy podejmowaniu decyzji

Jeżeli wiemy już na jakim poziomie jesteśmy, zwróćmy uwagę na metodę nauczania. Ciesząca się dużą popularnością jest metoda Callana czyli metoda bezpośrednia, która skupia się przede wszystkim na otwarciu nas na częstsze posługiwanie się językiem obcym. Duży nacisk kładziony jest na dialog, i porozumiewanie się w języku angielskim. 

Skoro już wiemy na jakim poziomie jesteśmy i jaką metodę nauki angielskiego wybraliśmy to zostało nam już tylko jedno – wybranie kursu, lub odpowiedniej szkoły językowej. Tutaj warto jest  zasugerować się opiniami innych uczniów, dzięki temu będziemy mieli klarowną informację odnoście szkoły czy kursu.

Dzięki tym informacjom łatwiej nam będzie podjąć decyzję o podjęciu nauki właśnie w tej szkole, lub tamtym kursie. Pamiętajmy że decyzja nie będzie łatwa, bowiem w każdym mieście co krok znajdziemy kursy i szkoły wręcz prześcigające się naborze uczniów. 

Leave A Comment