Search for:
  • Home/
  • Polecane/
  • Kto według bukmacherów wygra Ligę Mistrzów 2023/2024?
zaklady bukmacherskie

Kto według bukmacherów wygra Ligę Mistrzów 2023/2024?

Właśnie ruszył sezon 2023/2024 Ligi Mistrzów. Są to najważniejsze klubowe rozgrywki na świecie, które przyciągają przed telewizory i na stadiony miliony widzów rocznie. Które ekipy według bukmacherów mają największą szansę na zdobycie Pucharu Europy? Kto może sprawić niespodziankę? O tym przeczytacie w poniższym tekście.

Liga Mistrzów 2023/2024 – faworyci

Sprawdzając typy ETOTO oraz innych bukmacherów, możemy zauważyć, że głównym faworytem do zwycięstwa w najnowszej edycji Ligi Mistrzów jest Manchester City. Ekipa z Etihad Stadium przystępuje do rozgrywek jako obrońca tytułu. Do wspomnianego trofeum dołożyła ona także Superpuchar Europy, w którym pokonała po karnych Sevilla FC.

Wśród największych faworytów do tryumfu w UEFA Champions League wymieniany jest również Bayern Monachium. Posadę trenera Bawarczyków objął w marcu tego roku Thomas Tuchel i doprowadził do zdobycia 11. tytułu Mistrza Niemiec z rzędu. Ostatnim razem ekipa z Monachium wygrała Ligę Mistrzów w sezonie 2019/2020. Czy ten sezon będzie przełomowy? Tego dowiemy się 1 czerwca 2024 roku.

Wymieniając faworytów do wygrania Ligi Mistrzów, nie można zapomnieć o rekordziście w liczbie zdobytych tytułów, czyli Realu Madryt. Królewscy tryumfowali w tych rozgrywkach łącznie 14 razy. Ostatnio miało to miejsce w 2022 roku. Real przystępuje do Ligi Mistrzów podrażniony brakiem Mistrzostwa Hiszpanii, które zostało przegrane z FC Barceloną. Czy poskutkuje to zdobyciem najważniejszego klubowego trofeum w futbolu?

Liga Mistrzów 2023/2024 – kto może sprawić niespodziankę?

Czas przyjrzeć się mniej oczywistym klubom, które mogą sprawić niespodziankę i rzucić rękawice głównym faworytom. Jedną z takich drużyn jest Arsenal Londyn. Ekipa rozgrywająca swoje mecze na Etihad Stadium po latach braku sukcesów, w końcu zdaje się wracać na właściwe tory. W zeszłym sezonie otarli się o zdobycie Mistrzostwa Anglii, czy są w stanie powalczyć o zwycięstwo w Lidze Mistrzów? Czas pokaże.

Kolejną ekipą, którą można rozważać w kontekście roli czarnego konia, jest SSC Napoli. Klub, którego barw broni Piotr Zieliński, w sezonie 2022/2023 został Mistrzem Włoch. Miało to miejsce pierwszy raz od 33 lat. W poprzedniej edycji Pucharu Europy drużyna z Neapolu odpadła w ćwierćfinale po dwumeczu z AC Milan, co było największym dotychczasowym osiągnięciem w tych rozgrywkach. Czy w tym sezonie są w stanie zrobić krok do przodu?

Klubem, na który warto zwrócić szczególną uwagę, jest Newcastle United. Ekipa ta powróciła do Ligi Mistrzów po 21 latach przerwy. Ostatnim razem uczestniczyli w nich w sezonie 2002/2003. W 2021 roku klub został kupiony przez fundusz majątkowy Arabii Saudyjskiej, co przełożyło się na spory zastrzyk gotówki. W klubie pojawiło się sporo nowych twarzy, których celem jest pomoc w osiąganiu sukcesów.

Leave A Comment