Search for:
  • Home/
  • Finanse/
  • Na co zwrócić uwagę poszukując mieszkania
greyscale photgraphy of fabric sofa beside wall inside the building

Na co zwrócić uwagę poszukując mieszkania

1. Strona na której szukamy mieszkania.

Proces poszukiwania lokum często rozpoczynamy od otwarcia strony internetowej i wstukania odpowiedniej frazy, dla przykładu gdy poszukujemy mieszkania w Lublinie, możemy w wyszukiwarce wpisać: mieszkania na wynajem Lublin lub wynajmę mieszkanie Lublin. Z pewnością wyskoczy nam mnóstwo stron dotyczących nieruchomości. Sprawdźmy czy strona jest rzetelna i jak często pojawiają się na niej nowe ogłoszenia.

2. Wybór mieszkania i rozmowa z właścicielem

Gdy znajdziemy już godną uwagi stronę (lub kilka), szukamy mieszkania jakie nas interesuje. Ustalmy od razu: ile ma mieć pokoi, ile maksymalnie możemy wydać na mieszkanie, jakie lokalizacje wchodzą w grę. Wszystko po to, by nie ulec emocjom. Wybór mieszkania to sprawa, którą trzeba przemyśleć. Po znalezieniu ofert mieszczących się w naszych kryteriach, spiszmy na kartce informacje, które chcemy uzyskać, a których brakowało w ogłoszeniu. Po zrobieniu tego, łatwiej będzie nam rozmawiać, gdy zadzwonimy do potencjalnego wynajmującego. W ten sposób zaoszczędzimy sobie czasu i unikniemy rozczarowania. Istotny jest również sam aspekt rozmowy z osobą, która wrzuciła ogłoszenie. To najprawdopodobniej z nią będziemy ustalać wszelkie rzeczy dotyczące mieszkania, istotne więc, jakie wrażenie odniesiesz podczas rozmowy.

3. Oglądanie mieszkania

Decydując się na obejrzenie mieszkania, warto również sporządzić listę, tym razem rzeczy, które powinniśmy sprawdzić podczas oglądania a także dodatkowe pytania do wynajmującego (wiele dodatkowych nasunie się pewnie już podczas oglądania mieszkania). Sprawdźmy stan mieszkania (czy jest po remoncie), rozmieszczenie pokoi, stan sprzętów i mebli (jeśli wynajmujemy umeblowane mieszkanie), ustalmy dokładnie co ile kosztuje, za co płacimy, zapytajmy kto mieszka obok czy pod nami. Upewnijmy się, że po wprowadzeniu wszystko będzie tak jak oczekiwaliśmy i nie okaże się, że zaraz po rozpakowaniu walizek będziemy musieli znów je pakować i szukać kolejnego mieszkania.

Leave A Comment