Search for:
  • Home/
  • Hobby/
  • Top 6 wskazówek – jak zwiększyć swoje umiejętności językowe
woman writing on notebook

Top 6 wskazówek – jak zwiększyć swoje umiejętności językowe

Już niedługo nowy rok. Na pewno część z nas będzie tworzyć listy postanowień i celów. W większości przypadków zawsze znajdzie się wśród mniejszych marzeń, jakiś większy plan. Może to być, np. nauka angielskiego od podstaw lub doszlifowanie swoich dotychczasowych umiejętności językowych. Jak je zwiększyć i mówić biegle? Czy są jakieś niezawodne metody nauki? O tym wszystkim piszemy w tym artykule.

Doskonały plan nauki języka angielskiego

W przypadku praktycznie każdego przedsięwzięcia, potrzebny jest odpowiedni plan działania. Nie inaczej sprawa wygląda, gdy chodzi o naukę angielskiego. Najlepsze, co możemy zrobić już na początku swojej drogi, to wykonać test sprawdzający, na jakim poziomie jesteśmy. Poziomy te określa się mianem A1, A2, B1 itd. Jeśli już wykonamy taki test, dobierzmy metodę nauki dopasowaną do wiedzy, jaką do tej pory zgromadziliśmy. Dzięki temu, że znamy swój poziom językowy, będziemy w stanie kupić idealne podręczniki lub kursy angielskiego. Wtedy nasza edukacja nabierze tempa, a postępy staną się dla nas szybciej widoczne.

Jak samodzielnie uczyć się angielskiego?

Oto krótka ściąga ze sposobów na naukę tego języka w domowym zaciszu:

  1. Zaplanuj naukę metodą małych kroków – nie poświęcaj na nią więcej czasu, niż 15-20 minut każdego dnia.
  2. Zgromadź materiały i uporządkuj je według planu nauki.
  3. Zapisz się na kurs do szkoły. Przykładowo, angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ to szkoła językowa, w której nauczysz się biegle rozmawiać po angielsku. Dopracujesz również wymowę i konstruowanie zdań zgodnych z zasadami gramatyki.
  4. Umów się na korepetycje, jeśli nie czujesz się na siłach, by zdobywać wiedzę w grupie i zależy Ci na indywidualnym podejściu nauczyciela.
  5. Szukaj blogów i kanałów językowych, na których nie tylko nauczysz się czegoś nowego, ale i dowiesz się ciekawych rzeczy lub po prostu miło spędzisz czas. Przy okazji połączysz przyjemne z pożytecznym.
  6. Nie poddawaj się. Kiedy masz wrażenie, że stoisz w miejscu, bo nie możesz rozgryźć danego tematu lub zagadnienia, staraj się podejść do tego z drugiej strony. Zrób sobie przerwę i zajmij się, np. oglądaniem ulubionego serialu z napisami. Takie oderwanie od podręczników dobrze Ci zrobi i odświeży Twój umysł. Jednocześnie, zniechęcenie nie weźmie góry.

Leave A Comment