Search for:
  • Home/
  • Hobby/
  • 5 sposobów na zorganizowanie party
group of people tossing wine glass

5 sposobów na zorganizowanie party

Dobra organizacja przyjęcia jest podstawą. Ale jak zrobić to niesztampowo i tak, aby żaden z gości nie uznał spotkania za nudne albo nieefektowne? Oto pięć sposobów na zorganizowanie party.

1. Organizacja

Na samym początku należy się zastanowić, czy aby dobrym pomysłem nie jest zrobienie przyjęcia tematycznego. Wszystko będzie zależało od zaproszonych gości. Jednak w większości przypadków, nawet wymuszenie na osobach zaproszonych kreatywności, sprawia, że party staje się niezapomniane.

2. Lista gości

Jedną z najtrudniejszych decyzji, jaką zawsze musi podjąć gospodarz jest… lista gości. Najczęściej nie zaprasza się skłóconych ze sobą osób albo takich, które wspólnie mogą wywołać kłótnię. Warto też zwrócić uwagę na maruderów czy osoby mające tendencję do narzekania. Jeżeli przyjęcie ma być udane, należy zaprosić osoby, które umieją się bawić i swoją energią będą zarażały pozostałych.

3. Wystrój pomieszczenia

Jak już jest lista gość, a wcześniej ustalono formę przyjęcia, czas zabrać się za przygotowanie wystroju pomieszczeń. Duże znaczenie będzie miał fakt czy jest to tematyczne party, czy zwykłe spotkanie. Od tego będzie tak naprawdę zależało wszystko: zastawa, obrusy, a nawet firanki i dodatki. Wystrój miejsca powinien przenosić gości w czasy, do których akurat mają się przenieść.

4. Catering

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest jedzenie oraz picie. Gospodarz musi zdecydować czy podejmuje rękawice i zawalczy w kuchni z potrawami, czy jednak zamówi catering. Duży wpływ na na jego decyzję będzie miała ilość osób oraz preferencje gości.

5. Atrakcje

Ostatnim, ale wcale nie mniej ważnym elementem są wszelkiego rodzaju atrakcje. Coraz częściej na tego typu party wybiera się fontannę czekoladową Zakopane. Jednak równie atrakcyjne są gry planszowe i karciane czy gry słowne. Wszystko zależy od tego, jak wystawne i efektowne ma być przyjęcie.

Tych pięć sposobów pozwoli na zorganizowanie niesztampowego i godnego zapamiętania party. Goście będą zachwyceni, a gospodarz uznany za pomysłowego i zaradnego.

Leave A Comment